Webové stránky a mobilní aplikace pro finance

(10. newsletter, 9. května 2016)

Moderní technologie mohou být pomocníkem pro správu vašich financí. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších webových stránek a mobilních aplikací s finanční tématikou.

Nejprve je potřeba ovšem upozornit na správné zabezpečení jak telefonu tak počítače. Moderní technologie jsou dobrým sluhou ale špatným pánem. Důležité je mít především dostatečně dlouhé heslo (nejméně 8 znaků s využitím malých i velkých písmen, číslic a interpunkčních znamének), které nikdy neprozrazujeme a také ho nikde neopakujeme. O dalších důležitých aspektech on-line bezpečnosti se lze dozvědět více na příklad na stránkách www.bezpecnyinternet.cz.

Chceme-li zjistit, jestli neutrácíme zbytečně moc peněz za plyn nebo elektřinu, pak použijeme kalkulátory na stránkách Energetického regulačního úřadu.

Pro výběr toho nejlepšího bankovního účtu, přičemž základním kritériem je jeho bezplatnost, využijeme stránky Bankovnipoplatky.com.

Pro sestavení rodinného rozpočtu a pravidelný přehled o něm můžeme použít stránky eÚčty.cz (a také jejich mobilní verzi pro operační systém Android – dále jen „M“).

Je důležité zbytečně nepřeplácet mnoho peněz za rozličné zboží. Se základní orientací v cenách prakticky čehokoliv nám pomůže srovnávač na stránce Heureka (M).

Zboží se také vyplatí nakupovat ve slevách. Většina slev je zároveň re-publikována na stránkách Skrz.cz (M) a sleviště.cz.

Všechny aktuální letáky různých obchodů jsou k dispozici na příklad na AkcniCeny.cz (M) nebo iletaky.cz.

Mnoho zboží často stačí jen koupit v on-line bazaru. Rozsáhlý on-line bazar je na příklad na stránkách Aukro.cz (M).

Pro jednoduché užívání slevových, věrnostních a jiných obchodních kartiček je zde na příklad aplikace Stocard, díky které lze jakoukoliv kartičku načíst u pokladny z telefonu.

Mnoho výrobků je testováno společností na ochranu spotřebitelů dTest.cz (M), která na spotřebitelská témata zároveň publikuje řadu článků.

Ceny jednotlivých finančních produktů můžete porovnat na příklad na stránkách ChytryHonza.cz.

Největší český internetový portál Seznam.cz také disponuje řadou praktických služeb – na příklad Zboží.cz, Sbazar.cz (M) nebo Kupi.cz (M). Zároveň finanční instituce nabízí správu finančních kont přes mobilní aplikace.

To vše jsou jen příklady těch podle nás nejlepších webových stránek a mobilních aplikací. Snad se vám některá z nich bude hodit a usnadní či dokonce zlevní váš život.

(na obrázku je zachycen vývoj využívání internetu jednotlivci v ČR)


Přihlášení k odběru newsletterů: